Лiки

Інструкція по застосуванню Ріностоп: лікарські форми, показання та особливості використання

Щоб полегшити носове дихання і позбутися від рясної ринореї при нежиті, використовуються симптоматичні препарати. Серед широкого арсеналу подібних медикаментів виділяються кошти на основі ксилометазоліну, зокрема, Ріностоп.

Зміст

  • 1 Склад і форма випуску
  • 2 Терапевтичні властивості
  • 3 Показання для дітей
  • 4 Спосіб використання
    • 4.1 Спрей і краплі в ніс
    • 4.2 Дитячий сироп
    • 4.3 таблетки

  • 5 Аналоги
  • 6 Побічні ефекти
  • 7 Протипоказання
  • 8 чи безпечні при вагітності?
  • 9 Взаємодії

Склад і форма випуску

Під торговою назвою Ріностоп випускається дві групи препаратів з принципово різним складом:

  • назальні — краплі і спрей.
  • Пероральні — сироп і таблетки.

Активним інгредієнтом перших є похідне імідазоліну — ксилометазолин (в концентрації 0,1 і 0,05%). Допоміжними речовинами стають хлорид бензалконію, фосфат калію, натрію хлорид, трилон Б, очищена вода. Випускається розчин у флаконах з піпеткою (краплі) або розпилювачем (спрей).

Склад другої групи препаратів многокомпонентен — без урахування додаткових складових, в ньому виявляються парацетамол, псевдоефедрин та хлорфенамін. Для створення таблеток потрібні були крохмаль, мікрокристалічна целюлоза, магнію стеарат. Сироп також включає пропіленгліколь, гліцерин, сахарозу, сорбіт, малиновий ароматизатор, харчовий барвник і воду. Лікувальна рідина випускається у флаконах по 100 мл.

Терапевтичні властивості

Ксилометазолин в спреї і краплях — це деконгестант, що виявляє симпатоміметичну активність. Стимулюючи альфа-адренорецептори в стінці артеріол, препарат викликає звуження їх просвіту. Це, в свою чергу, проявляється зменшенням набряклості слизової оболонки і ослабленням секреції, приводячи до полегшення назального дихання. Ефект після введення настає через кілька хвилин і зберігається протягом 8 годин.

Дія сиропу і таблеток визначається сумою ефектів їх окремих інгредієнтів. Основні терапевтичні властивості препаратів представлені такими:

  • Жарознижуючим.
  • судинозвужувальні.
  • антигістамінні.

Парацетамол також має протизапальну і знеболюючу ефектами, пригнічуючи утворення простагландинів з арахідонової кислоти. Хлорфенамін, впливаючи на гістамінові рецептори, виявляє антиексудативну та протисвербіжну дію, а також має седативний ефект. Псевдоефедрин звужує судини, усуваючи набряклість і закладеність слизової носа і придаткових пазух.

Властивості препаратів визначаються їх складом. Спрей і краплі проявляють судинозвужувальний ефект, а таблетки і сироп надають комплексний терапевтичну дію.

Показання для дітей

Інструкція по застосуванню Ріностоп: лікарські форми, показання та особливості використання
Ріностоп використовується для усунення основних симптомів респіраторних захворювань. Краплі і спрей призначаються в таких ситуаціях:

  • Риніти (інфекційні, алергічний, нейровегетативний).
  • Синусити (гайморит, етмоїдит, фронтит).
  • євстахіїт і середній отит.

Деконгестантів знаходять застосування при підготовці до діагностичних та лікувальних втручань на порожнини носа і пазухах. У список показань для сиропу і спрею входять простудні захворювання та респіраторні інфекції, що супроводжуються лихоманкою, нежиттю, больовим синдромом.

Спосіб використання

Застосування розглянутих засобів залежить від лікарської форми. Однак підставою для їх призначення стає не інструкція, а лише вказівки лікаря, отримані за результатами обстеження. Самостійні дії можуть завдати шкоди.

Спрей і краплі в ніс

назальні краплі і спрей застосовуються після очищення порожнини носа від слизу. У віці від 2 до 6 років призначають 0,05% розчин, а пацієнтам більш старшого віку — з подвоєною концентрацією ксилометазоліну. Препарат вводять в кожну ніздрю по 1-2 краплі або 1 впорскуванню (натискання на дозатор протягом 1 секунди) тричі на добу. Курс лікування деконгестантом не повинен перевищувати 5 днів.

Дитячий сироп

Сироп приймається всередину, зазвичай після прийому їжі. Для дітей 2-5 років разова доза становить 1 ч. Л., А більш старшим дітям призначають по 2 ч. Л. Кратність прийому становить 2 рази на добу (кожні 12 годин). Препарат зазвичай приймають протягом 3-5 днів, якщо лікар не вказав іншого.

Таблетки

Інструкція по застосуванню Ріностоп: лікарські форми, показання та особливості використання
Таблетированная форма за складом така ж, як і сироп. Вона не використовується для лікування дітей раннього віку (вибирають сироп). У віці від 6 до 12 років приймають полтаблетки кожні 6 годин. У старшому віці і для дорослих доза становить 1 пігулку 4 рази на добу. Тривалість прийому така ж, як і для сиропу (не більше 3-5 днів).

Спосіб використання препаратів визначається їх лікарською формою, а дозування і тривалість терапії встановлюються лікарем на підставі клінічних даних.

аналоги

Ріностоп в краплях і спреї має безліч аналогів. Ксилометазолин присутній в складі багатьох ліків від нежиті:

  • Гриппостад Ріно.
  • Евказолін Аква.
  • Галазолін.
  • Отривин.
  • Тизин.
  • Снуп і ін.

Таблетки з вмістом парацетамолу, псевдоефедрину та хлорфенаміну також випускаються під назвою Грипекс, подібний препарат є і в порошку для приготування розчину для вживання всередину (Тайлол Хот). А ось повних аналогів сиропу не існує — в тій же лікарській формі і зі схожим складом випускаються Ефект Флу, Грипаут мультісімптомних.

Побічні ефекти

Інструкція по застосуванню Ріностоп: лікарські форми, показання та особливості використання
Беручи препарати від респіраторних захворювань, потрібно бути готовим до ризику розвитку побічних ефектів. Негативний вплив крапель і спрею може проявлятися наступними явищами:

  • Локальними (роздратування, сухість в носі, посилення секреції, чхання, реактивний набряк).
  • Серцево-судинні (почастішання пульсу , підвищення тиску).
  • Неврологічними (головні болі, безсоння, зорові порушення).
  • Алергічними (свербіж, висипання, набряк Квінке).

Імовірність побічних реакцій зростає при збільшенні дозувань і тривалості застосування ксилометазоліну. Якщо ж розглядати таблетки і сироп, то небажаними ефектами можуть бути:

  • Диспепсические (нудота, блювота, дискомфорт і болі в животі, діарея).
  • Гематологічні (тромбоцитопенія, агранулоцитоз , анемія).
  • нефро- і гепатотоксичність.

Зазначені явища, поряд з алергічними реакціями і сухістю в роті, характерні для парацетамолу. Псевдоефедрин має схожу з ксилометазолін вплив на серцево-судинну систему, а хлорфенамін іноді викликає диспепсію, затримку сечі і сонливість.

Коли на тлі прийому препаратів розвиваються ефекти, відмінних від терапевтичних, перш за все варто сповістити про це лікаря.

Протипоказання

Існує ряд станів, що обмежують медикаментозну терапію препаратами з лінійки Ріностоп. Спільними для всіх лікарських форм в списку протипоказань стають:

  • Індивідуальна гіперчутливість
  • Підвищення артеріального тиску.
  • Виражений атеросклероз.
  • закритокутова глаукома.
  • Гіпертиреоз.
  • Ранній дитячий вік (до 2 років).

Таблетовані форми не застосовуються у пацієнтів молодше 6-річного віку. Як і сироп, вони, через парацетамолу в складі, не використовуються при синдромі Жильбера, дефіциті глюкозо 6-фосфатдегідрогенази, ураженні печінки і нирок, гематологічних порушеннях, виразкової хвороби. Ксилометазолин з обережністю застосовують при цукровому діабеті, гіперплазії простати, феохромоцитомі.

Чи безпечні при вагітності?


Інструкція по застосуванню Ріностоп: лікарські форми, показання та особливості використання
Пероральні лікарські форми протипоказані при вагітності і грудному вигодовуванні. Ксилометазолин, з урахуванням його низьку системну абсорбцію, в подібних випадках може використовуватися, але після ретельної оцінки співвідношення користі і ризику.

Взаємодії

Ксилометазолин не рекомендують застосовувати в поєднанні з інгібіторами моноаміноксидази і трициклічнимиантидепресантами, що пов’язане з ймовірністю посилення системних побічних ефектів. Токсичний ефект парацетамолу може підвищуватися на тлі прийому барбітуратів, ізоніазиду. Седативні ефекти хлорфенаміну посилюються під впливом інгібіторів МАО, транквілізаторів, етанолу. Антидепресанти, нейролептики, протипаркінсонічні засоби підвищують ризик інших його побічних ефектів.

Облік протипоказань і межлекарственних взаємодій має важливе значення в забезпеченні терапевтичної безпеки препаратів.

Під назвою Ріностоп випускається декілька препаратів — краплі і спрей для носа, сироп і таблетки. Вони застосовуються при респіраторних захворюваннях для полегшення основних симптомів: закладеності носа, ринореї, лихоманки, головного болю. Препарати застосовуються і в педіатричній практиці, але при цьому потрібно більш уважне ставлення до питань лікарської безпеки.

Схожі статті

Як застосовувати масло обліпихи в ніс? Корисні поради та інструкція

Megusta

Тепле молоко на ніч: користь

Bobby

Едас: інструкція із застосування

Undershmidtther

Трави для підвищення імунітету у дорослих і дітей

Scooby

Алкоголь і ангіна: чи можна горло полоскати горілкою і пити спиртне під час хвороби?

Dmitry

Інструкція по застосуванню препарату Арпетол

Alfonso

Що краще: Кипферон, Віферон або Генферон? Основні відмінності

Maria

Лікування магнітами в домашніх умовах (магнітотерапія)

Andrey

Амоксиклав і грип

Alfonso

Залишити коментар