Лiки

Чи можна приймати Парацетамол і Аспірин разом і що краще вибрати при застуді?

Зараз в будинку кожної людини є аптечка, де зібрані найпопулярніші і, здавалося б, безпечні ліки. Спробуємо розібратися, що краще від температури: Парацетамол або Аспірин? І чи можна їх поєднувати?

Зміст

  • 1 У чому різниця між препаратами?
  • 2 Чи можна пити разом при застуді?
  • 3 Як правильно приймати?
  • 4 чим небезпечна ацетилсаліцилова кислота?

У чому різниця між препаратами?

Парацетамол і Аспірин — це далеко не одне і те ж. Це абсолютно різні медикаменти з різним складом і кілька відрізняється механізмом дії на організм:

  • До складу Аспірину входить ацетилсаліцилова кислота. Ці ліки з групи НПЗЗ (нестероїдних протизапальних засобів), яке володіє знеболюючими, жарознижувальними і протизапальними властивостями. Вважається, що Аспірин швидше і активніше знижує температуру, ніж Парацетамол. Такий препарат категорично протипоказаний дітям до 15 років.
  • Парацетамол має в своєму складі однойменний активний компонент. Він не належить до групи НПЗЗ, так як не впливає на розвиток запального процесу. Цей засіб має знеболюючими і жарознижувальними якостями. Парацетамол діє досить м’яко, він не здатний впоратися з сильним болем, але непогано знижує температуру. Його застосовують навіть для лікування діток раннього віку.

В принципі, обидва лікарських засоби можуть використовуватися при застуді — для усунення хворобливих відчуттів (біль у м’язах, головного болю та ін.) , а також для зниження температурних показників. Тим часом досвідчені лікарі не радять порівнювати ці препарати між собою і намагатися визначити, що ж краще.

Чи можна пити разом при застуді?


Іноді ГРВІ протікає настільки важко, що хочеться випити практично весь вміст домашньої аптечки, аби трохи полегшало. Але краще все-таки не приймати одночасно Аспірин з Парацетамолом:

  • При одночасному прийомі температура навряд чи піде швидше, так як препарати не здатні посилювати дію один одного. На те, щоб препарати подіяли піде близько 20-30 хв. Якщо випити ліки, результат буде таким же.
  • Спільний прийом підсилює ризик розвитку неприємних побічних ефектів, зокрема, порушень з боку діяльності травного тракту (можливе виникнення дискомфорту, болю і навіть ерозій), нирок і печінки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ультразвукова дезінтеграція нижніх носових раковин

Комбінація Аспірину і парацетамолу категорично не рекомендована при хворобах травного тракту. Іншим пацієнтам просто не рекомендується поєднувати такі препарати.

Як правильно приймати?

Чи можна приймати Парацетамол і Аспірин разом і що краще вибрати при застуді?
Аспірин не є ліками вибору при застуді. На сьогоднішній день його рекомендують приймати для розрідження крові при загрозі розвитку тромбозу. Але якщо є необхідність збити температуру, а під рукою є тільки Аспірин, варто пити його по 1 таб. (500 мг) за раз. Повторний прийом можливий через 4-8 годин, а в добу можна випити не більше 8 таб. (4 гр ацетилсаліцилової кислоти).

Що стосується парацетамолу, то його можна приймати дорослим по 500-1000 мг з інтервалом в 4-6 годин. Інтервал між прийомами повинен становити не менше 4 годин, а максимальна добова доза — 4000 мг. Дозування препарату для дітей підбирається в індивідуальному порядку і залежить від ваги і віку.

Якщо виникає необхідність прийняти один препарат після другого, наприклад, Парацетамол після Аспірину або навпаки, варто витримати інтервал о 4 годині, щоб знизити лікарське навантаження на організм.

Чим небезпечна ацетилсаліцилова кислота?

Сучасні медики запевняють, що ацетилсаліцилова кислота може бути не надто безпечна. Такі ліки:

  • Розріджує кров. При цьому препарат знімає біль і температуру всього на кілька годин, але забезпечує деякий розрідження крові протягом декількох діб. Це небезпечно розвитком раптових кровотеч (навіть після банальних подряпин або саден). Відповідно, від аспірину потрібно відмовитися при схильності до будь-яких кровотеч, крім того, його краще не пити при менструації і геморої.
  • Аспірин не можна давати дітям до 15 років, в іншому випадку у них може розвинутися небезпечний синдром Рея. Для такого стану характерна швидкопрогресуюча енцефалопатія, а також жирова інфільтрація печінки.
  • Вживання Аспірину негативно позначається на здоров’я травного тракту, може спровокувати гастрит та навіть утворення виразок. Такий негативний ефект пояснюється здатністю активних компонентів препарату викликати витончення слизових шлунка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як і для чого застосовується мазь календули? Показання та інструкція

Перед тим як приймати Аспірин краще порадитися зі своїм лікарем. Можливо, є сенс замінити такі ліки на більш безпечний варіант.

Схожі статті

Полідекса мамі, що годує

Undershmidtther

Беродуал або Беротек: що краще?

Maxim

При отиті Флемоксин Солютаб

Maxim

Інгалятор скляний типу Махольда

Murcia

Для чого використовується Делуфен? Інструкція із застосування

Axel

Корисні властивості кам’яного звіробою

Axel

Інструкція Назол Кідс для дітей

Murcia

Геломиртол або Синупрет, що краще?

elena elena

Амоксиклав Квіктаб: чим відрізняється від амоксиклаву і як приймати?

Marina

Залишити коментар